حذف آنتی ویروس با ابزار ESET Uninstaller

حذف آنتی ویروس با ابزار ESET Uninstaller

نرم افزار ESET Uninstaller ابزاری بسیار مفید است که به شما کمک میکند تا بتوانبد هر نسخه ای از محصولات ESET را که به صورت عادی قادر به پاک کردن آن نیستید به راحتی از کامپیوتر خود پاک کنید. این ابزار همچنین زمانی که آنتی ویروس شما رمز دارد به راحتی آنتی ویروس را از سیستم شما پاک میکند.

آموزش پاک کردن کامل نرم افزار با استفاده از نرم افزار ESET Uninstaller

Warning-Error

از تنظیمات آنتی ویروس پشتیبان تهیه کنید.

قبل از استفاده از ابزار ESET Uninstaller tool از تمام تنظیمات آنتی ویروس پشتیبان تهیه کنید. تمام تنظیماتی که اعمال کرده اید حذف می شود. آموزش بکاپ گرفتن از تنظیمات نود 32

important

از تنظیمات کانکشن پشتیبان تهیه کنید.

ممکن است لازم باشد پس از استفاده از ابزار ESET Uninstaller Tool درایور کانشکن ارتباط را مجدد نصب کنید. برای تهیه نسخه پشتیبان از تنظیمات آداپتور شبکه مراحل زیر را انجام دهید.

1- قبل از اجرای Uninstaller Tool: محیط CMD را به صورت Run as administrator اجرا کنید و برای تهیه نسخه پشتیبان از تنظیمات آداپتور دستور زیر را وارد کنید:

netsh -c interface dump > C:\NetworkSettings.txt

2- پس از حذف با Uninstaller Tool: در صورت نیاز، مجدد درایورهای آداپتور شبکه را نصب کنید. برای این کار ابتدا محیط CMD را به صورت Run as administrator اجرا کنید و برای بازیابی نسخه پشتیبان تنظیمات آداپتور دستور زیر را وارد کنید:

netsh -f C:\NetworkSettings.txt

ویندوز ایکس پی ، 7 ، ویندوز 8 ، ویندوز سرور 2008 ، 2012 ، 2016 و 2019

1- نرم افزار ESET Uninstaller را دانلود کنید و در دسکتاپ کپی کنید.

2- وارد حالت safe mode ویندوز بشوید.

3- در محیط safe mode بر روی فایلی که در مرحله اول دانلود کردید راست کلیک کنید و گزینه Run as administrator را بزنید.

4- کلید y را بزنید.

تصویر 1-1

5- لیست محصولات ESET که بر روی سیستم شما نصب شده است نمایش داده شده است. شماره کنار نرم افزاری که میخواهید پاک شود را تایپ کنید و کلید Enter را فشار دهید.

حذف آنتی ویروس نود 32 با استفاده از ESET Uninstaller

تصویر 2-1

6- کلید y را بزنید.

تصویر 3-1

7- حذف آنتی ویروس نود 32 با استفاده از ESET Uninstaller انجام شد، برای خروج از صفحه کلیدی رو فشار دهید. بعد سیستم را ریستارت کنید و در حالت نرمال وارد ویندوز شوید.

تصویر 4-1

ویندوز 10

1- نرم افزار ESET Uninstaller را دانلود کنید و در درایو C کپی کنید.

2- Epfw NDIS LightWeight Filter را حذف نصب کنید.

tick

Epfw NDIS LightWeight Filter حذف شده است.

اگر Epfw NDIS LightWeight Filter قبلا از سیستم شما حذف شده است و در پنجره Ethernet Properties نمایش داده نمی شود به مرحله 3 بروید.

a. منوی استارت را باز کنید ، عبارت ncpa.cp را تایپ کنید، سپس کلید Enter را بزنید.

b. روی کانکشن ارتباط کلیک راست کنید و روی Properties کلیک کنید.

c. در لیست Epfw NDIS LightWeight Filter را انتخاب کنید و روی Uninstall کلیک کنید. در پنجره باز شده روی Yes کلیک کنید. (حذف ممکن است چند دقیقه ای طول بکشد.)

باز کردن connection Properties

تصویر 1-2

3- وارد حالت safe mode ویندوز بشوید.

4- در محیط safe mode روی منوی استارت کلیک راست کنید، در منوی باز شده روی Command Prompt (Admin) کلیک کنید. در پنجره باز شده Yes را انتخاب کنید.

باز کردن CMD به صورت ادمین

تصویر 1-1

5- در پنجره CMD دستور cd/Users/youruser/Desktop را وارد کنید و کلید Enter را فشار دهید. (به جای عبارت 00 نام کاربری ویندوز خود را وارد کنید. در تصویر زیر نام کاربری “ESET” است.) سپس ESETUninstaller.exe را تایپ کنید تا ESET Uninstaller utility اجرا شود.

6- کلید y را بزنید

استفاده از ESET Uninstaller در ویندوز 10

تصویر 2-1

7- لیست محصولات ESET که روی سیستم شما نصب است نمایش داده می شود. هر کدام را که میخواهید حذف کنید عدد کنار به آن را تایپ کنید و کلید Enter را فشار دهید.

انتخاب نرم افزار د حذف آن در ESET Uninstaller

تصویر 3-1

8- از شما سؤال پرسیده می شود که آیا مطمئین هستید میخواهید آنتی ویروس ESET را حذف کنید؟ با زدن کلید y حذف آنتی ویروس نود 32 را تأیید کنید.

تأیید حذف نصب در ESET Uninstaller

تصویر 4-1

9- کار ابزار ESET Uninstaller به پایان رسید. برای خروج کلیدی را فشار دهید.

10. برای اطمینان از اینکه حذف آنتی ویروس نود 32 با استفاده از ابزار ESET Uninstaller به درستی انجام شده، میتوانید مجدد ابزار را اجرا کنید. در این مرحله باید با پیغام “no detected AV products installed” مواجه شوید.

تأیید حذف نصب در ESET Uninstaller

تصویر 4-1

10. برای اطمینان از اینکه حذف آنتی ویروس نود 32 با استفاده از ابزار ESET Uninstaller به درستی انجام شده، میتوانید مجدد ابزار را اجرا کنید. در این مرحله باید با پیغام “no detected AV products installed” مواجه شوید.

11- کار تمام است، وارد محیط ویندوز شوید.

2 Comments

  1. yazdansaeidi گفت:

    درخواست حذف ویروس از دستگاهم را دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *