بررسی Cloud-based protection در تنظیمات پیشرفته نود 32 – (مخصوص کاربران حرفه ای)

بررسی Cloud-based protection در تنظیمات پیشرفته نود 32 – (مخصوص کاربران حرفه ای)

بررسی Cloud-based protection در تنظیمات پیشرفته نود 32 - (مخصوص کاربران حرفه ای)

قابلیت ESET LiveGrid از داده هایی که کاربران ESET در سراسر دنیا ارسال کرده اند استفاده می کند. آنها را به آزمایشگاه تحقیقات ESET ارسال می کند و در صورتی که رفتار مشکوک در فایلی مشاهده شود بلافاصله آن فایل برای تمام کاربرانی که به ESET LiveGrid متصل هستند به عنوان ویروس نشانه گذاری می شود. LiveGrid آنتی ویروس نود 32 را قادر می سازد تا بلافاصله به نیاز کاربران واکنش نشان دهد و کاربر را در برابر جدیدترین تهدیدها امن نگه دارد. LiveGrid جز امکانات ویژه آنتی ویروس ESET می باشد و کاربران پس از خرید لایسنس نود 32 و فعال کردن آنتی ویروس به این قابلیت دسترسی پیدا خواهد کرد.

کاربرد

شخصی سازی تنظیمات ESET LiveGrid نود 32

آنچه در این مقاله یاد می گیریم

کار با جزئیات تنظیمات پیشرفته Cloud-based protection در نود 32

توضیحات بیشتر درباره ESET LiveGrid

برای آشنایی بیشتر با ویژگی LiveGrid نود 32 مقاله پیشنهاد می کنیم. ESET LiveGrid چیست؟ را مطالعه کنید.

1- فعال سازی ESET LiveGrid نود 32

برای فعال سازی یا غیر فعال سازی ESET LiveGrid میتوانید کلید نواری مقابل Enable ESET LiveGrid® reputation system را در حالت روشن یا خاموش قرار دهید. برای آموزش مرحله به مرحله فعال و غیر فعال کردن LiveGrid مقاله فعال و غیر فعال کردن ESET LiveGrid® در محصولات ESET را مطالعه کنید.

2- فعال سازی بازخورد ESET LiveGrid نود 32

علاوه بر ESET LiveGrid® reputation system ، سیستم ESET LiveGrid® feedback نیز در نود 32 وجود دارد که اطلاعات مربوط به تهدیدهای جدید شناسایی شده در مورد دستگاه شما را جمع آوری می کند. این اطلاعات ممکن است شامل یک نمونه از پرونده ای باشد که تهدید در آن مشاهده شده است. مسیر فایل، نام فایل، تاریخ و زمان، روندی که آن تهدید روی کامپیوتر شما ظاهر شده است و اطلاعات مربوط به سیستم عامل شما جمع آوری، و به آزمایشگاه ESET ارسال می شود.

به صورت پیشفرض محصولات ESET پیکربندی شده اند تا فایل های مشکوک را برای تجزیه و تحلیل دقیق به آزمایشگاه ویروس ESET ارسال کند. فایل های دارای پسوند خاص doc و xls هیچ وقت ارسال نخواهد شد. همچنین اگر فایل های خاصی وجود دارد که شما می خواهید از ارسال آن ها اجتناب کنید میتوانید آن ها را مشخص کنید.

3- با غیر فعال سازی ESET LiveGrid نود 32 چه اتفاقی رخ می دهد؟

شما با غیر فعال سازی ESET LiveGrid هیچ عملکردی را در آنتی ویروس نود 32 از دست نخواهید داد، فقط در برخی از موارد ممکن است ESET LiveGrid سریعتر از بروزرسانی موتور تشخیص، تهدیدات جدید را شناسایی کند.

پیکریندی حفاظت مبتی بر ابر در تنظیمات پیشرفته نود 32

1- صفحه نود 32 را باز کنید.

2- کلید F5 را فشار دهید تا تنظیمات پیشرفته آنتی ویروس نود 32 باز شود.

3- در منوی سمت چپ روی Cloud-based protection کلیک کنید.

باز کردن تنظیمات Cloud-based protection

شکل 1-1

 • Enable ESET LiveGrid® reputation system (recommended) – با مقایسه فایل های اسکن شده با پایگاه داده ESET و لیست سیاه ابری کارایی شناسایی بدافزار را افزایش می دهد.
 • Enable ESET LiveGrid® feedback system – داده های تهدید شناسایی شده روی سیستم شما را (در بالا کامل توضیح داده شده است.) برای آزمایشگاه ویروس ESET ارسال می کند.
 • Submit crash reports and diagnostics data – داده های تشخیصی مربوط به ESET LiveGrid ، مانند crash reports یا modules memory dumps را به ESET ارسال کند. توصیه می شود در جهت شناسایی خطاها و بهبود محصولات ESET این قابلیت فعال باشد.
 • Submit anonymous statistics – به ESET اجازه می دهد اطلاعات مربوط به تهدید تازه شناسایی شده مانند تاریخ تشخیص، روش تشخیص و داده های مرتبط را جمع آوری و به آزمایشگاه نود 32 ارسال کند.
 • Contact email (optional) – (اختیاری) در صورت نیاز ممکن از است از آن ایمیل برای تماس با شما استفاده شود. لطفا توجه داشته باشید که هیچ چیز از ESET دریافت نخواهید کرد مگر اینکه اطلاعات بیشتری مورد نیاز باشد.

بررسی Submission of samples در محافظت ابری نود 32

باز کردن تنظیمات Submission of samples پیشرفته Cloud-based protection

شکل 1-2

Manual submission of samples – گزینه ارسال دستی فایل به ESET را به منوی راست کلیک روی فایل ها اضافه می کند.

Automatic submission of detected samples – نوع نمونه فایل هایی که برای تجزیه و تحلیل ارسال می شود را انتخاب کنید. (حداکثر حجم فایل نمونه به صورت پیشفرض 64 مگابایت می باشد) منوی کشویی مقابل این قسمت شامل سه گزینه زیر است:

 • All detected samples – همه اشیا شناسایی شده توسط موتور تشخیص (از جمله برنامه های کاربردی ناخواسته که در تنظیمات اسکنر فعال است.)
 • All samples except documents – همه اشیا شناسایی شده به جز اسناد.
 • Do not submit – داده ها به ESET ارسال نشود.

Automatic submission of suspicious samples – زمانی که موتور تشخیص ماهیت دقیق فایل را تسخیص نداد اما ماژول های حفاظتی آنتی ویروس ESET فایل را مشکوک می داند یا فایل رفتار نامشخصی دارد این فایل ها به صورت خودکار به ESET ارسال شوند. (حداکثر حجم فایل نمونه 64 مگابایت می باشد.)

 • Executables – شامل فایل های اجرایی مانند dll , exe و sys.
 • Archives  – شامل فایل های فشرده مانند zip , rar , 7z , arch , arj , bzip , gzip , ace , arc و cab.
 • Scripts – فایل های اسکریپت با پسوندهای مشابه bat , cmd , hta , js , vbs و ps1.
 • Other – فایل های مشابه jar , reg , msi , sfw و lnk.
 • Possible Spam emails – این امکان ارسال ایمیل های اسپم را به ESET فراهم می کند. فعال کردن این قابلیت تشخیص جهانی Spam در آینده را بهبود می بخشد.
 • Documents – شامل محتوای آفیس یا PDF (با، یا، بدون محتوا) است که شامل پسوندهایی مشابه پسوندهای زیر می باشد.
ACCDB, ACCDT, DOC, DOC_OLD, DOC_XML, DOCM, DOCX, DWFX, EPS, IWORK_NUMBERS, IWORK_PAGES, MDB, MPP, ODB, ODF, ODG, ODP, ODS, ODT, OLE2, OLE2_ENCRYPTED, OLE2_MACRO, OLE2_PROTECTED, ONE, ONEPKG, PDF, PPT, PPT_XML, PPTM, PPTX, PS, PSD, RTF, SYLK, THMX, VSD, VSD_XML, WPC, WPS, XLS, XLS_XML, XLSB, XLSM, XLSX, XPS

Exclusions – فیلتر Exclusion این امکان را به شما می دهد فایل/پوشه خاصی را از ارسال به ESET حذف کنید. (برای مثال اطلاعاتی که محرمانه هستند). فایل های مشخص شده هرگز برای ESET ارسال نخواهند شد، حتی اگر حاوی کد مشکوک باشند. رایج ترین انواع این فایل ها به صور پیش فرض فایل های اسناد مانند doc و … هستند. در صورت تمایل می توانید به لیست فایل ها اضافه کنید.

Maximum size of samples (MB) – حداکثر حجم فایل های ارسالی را مشخص می کند. حجم باید بین 1 تا 64 مگابایت باشد.

برای مشاهده تمام آموزش های مربوط به محصولات ESET به صفحه آموزش آنتی ویروس نود 32 بروید، همچنین اگر آموزش خاصی مد نظرتان هست که در سایت پیدا نکرده اید در قسمت نظرات اعلام کنید تا هر چه سریع تر آموزش آن در سایت قرار داده شود.

خیلی خوشحال میشویم اگر نظر، ابهام و یا سوالی درباره این مطلب آموزشی دارید آنرا در بخش نظرات مطرح نمایید. نظرات ارزشمند شما موجب خواهد شد کیفیت و ارزش این مطلب بالاتر رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *