تنظیمات پیشرفته بروز رسانی (Update setup) در نود 32 – (پیشرفته)

تنظیمات پیشرفته بروز رسانی (Update setup) در نود 32 – (پیشرفته)

تنظیمات پیشرفته بروز رسانی (Update setup) در نود 32

تنظیمات بروزرسانی آنتی ویروس نود 32 به صورت پیشفرض پیکربندی شده است و در حالت معمول نیازی به ایجاد تغییرات در این بخخش نمی باشد. با این حال برای در این آموزش میخواهیم به بررسی گزینه های این بخش بپردازیم، با ما همراه باشید. 

آنچه در این مقاله یاد می گیریم

ایجاد و تغییر پروفایل، تعیین نوع آپدیت، تغییر پراکسی نرم افزار و …

خرید لایسنس نود 32

خرید لایسنس نود 32

برای بروزرسانی آنتی ویروس ESET باید نرم افزار را با لایسنس اورجینال اکتیو کرده باشید. اگر تا کنون به خرید آنتی ویروس نود 32 اقدام نکرده اید برای خرید لایسنس ESET به صفحه محصولات یا صفحه فروشگاه مراجعه کنید.

برای باز کردن تنظیمات بروزرسانی – UPDATE setup در نود 32 به صورت زیر عمل کنید:

1- صفحه اصلی آنتی ویروس را باز کنید.

2- در منوی سمت چپ روی UPDATE کلیک کنید.

1- منوی Basic در تنظیمات آپدیت نود 32

 • در منوی کشویی Select default update profile پروفایلی که در حال حاضر استفاده می شود نمایش داده می شود. آموزش ساختن پروفایل در قسمت دوم این مقاله ذکر شده است.
 • Automatic profile switching – به شما این امکان را می دهد یک شبکه مشخص را انتخاب کنید.
 • Cleare update cache – این قسمت بسیار کاربردی می باشد، اگر هنگام دریافت آپدیت ها یا ماژول ها با خطا مواجه شدید روی دکمه Clear در مقابل Cleare update cache کلیک کنید.

بخش Module rollback در منوی Basic

Module rollback برای بازگشت به ورژن قبلی آنتی ویروس می باشد. اگر مشکوک هستید که با بروزرسانی ورژن آنتی ویروس ماژول ها ناپایدار شده اند میتوانید با زدن دکمه Rollback به ورژن قبلی آنتی ویروس نود 32 برگردید.

نکته: اگر میخواهید قابلیت Rollback در آنتی ویروس ESET فعال باشد کلید نواری Create snapshot of modules باید در حالت روشن قرار داده شود.

Number of locally stored snapshot – عدد مقابل Number of locally stored snapshot مشخص می کند آنتی ویروس تا چند ورژن قبلی خود را نگه دارد که شما بتوانید به آن ورژن برگردید. عددی که در قسمت Number of locally stored snapshot وارد می کنید باید بین 1 تا 99 باشد. برای مثال اگر مقدار این قسمت 2 باشد شما می توانید به آنتی ویروس نود 32 را به دو ورژن قبل بازگردانید.

منوی Basic در تنظیمات آپدیت نود 32

شکل 1-1

2- منوی PROFILE در تنظیمات آپدیت نود 32

 • در منوی پروفایل میتوان نمایه های مختلفی را یا تنظیمات جداگانه ای برای بروزرسانی ایجاد کرد. این قیمت به ویژه برای کاربرانی مفید است که از اینترنت های مختلف استفاده می کنند و همواره تنظیمات اینترنتشان در حال تغییر کردن است.
 • برای ایجاد پروفایل جدید یا حذف پروفایل های قبلی روی Edit مقابل List of profiles کلیک کنید و در پنجره باز شده اگر میخواهید پروفایل جدید بسازید، نام نمایه ای که میخواهید ایجاد کنید را وارد کنید و سپس روی add کلیک کنید. همچنین اگر میخواهید پروفایلی را حذف کنید ابتدا آن را در لیت انتخاب کنید و روی Remove کلیک کنید.
 • پس از ساخت پروفایل جدید بروزرسانی، میتوانید آن را در منوی کشویی مقابل Select default update profile در بخش Basic (قسمت اول آموزش) به عنوان نمایه پیشفرض انتخاب کنید.
 • برای انتخاب و ویرایش تنظیمات پروفایل، نمایه ساخته شده را در منوی کشویی مقابل Select profile to edit انتخاب کنید.
تنظیمات پروفایل در بروزرسانی آنتی ویروس ESET

شکل 1-2

بخش UPDATES در منوی PROFILES نود 32

در قسمت Update type میتوانید نوع آپدیت های نود 32 را مشخص کنید. آنتی ویروس ESET به صورت پیشفرض روی Regular update قرار دارد. به این معنی است که فایل های بروزرسانی به صورت خودکار از سرور ESET با کمترین ترافیک شبکه دانلود می شود. همچنین میتوانید با انتخاب Pre-release update در منوی کشویی مقایل Update type بروزرسانی هایی را دریافت کنید که هنوز به صورت عمومی منتظر نشده اند اما آزمایش های داخلی کاملی را پشت سر گذاشته اند. شما میتوانید با انتخاب Pre-release update پیش از عموم کاربران آپدیت های ESET را دریافت کنید. با این حال، بروز رسانی های پیش از انتشار ممکن است همیشه ثابت نباشد و نباید در دستگاهی که ثبات و پایداری در آن اهمیت ویژه ای دارد استفاده شود.

 • Ask before downloading update – با فعال کردن این گرینه در نود 32 قبل از دانلود آپدیت ها یک اعلان برای شما ظاهر می شود که شما میتوانید دریافت بروزرسانی ها را تأیید یا رد کنید.
 • Ask if an update file size is greater than (kB) – اگر گرینه Ask before downloading update را فعال کرده باشد امکان ویرایش Ask if an update file size is greater than (kB) نیز برای شما مقدور خواهد شد. در این قسمت شما میتوانید تعیین اگر که اگر حجم دانلود ها بیشتر از مقدار مشخصی بود (به کیلوبایت) از شما سوال پرسیده شود و در غیر این صورت آپدیت ها به صورت خودکار دریافت شود. عددی که وارد می کنید باید بین 0 تا 2000000 کیلوبایت باشد.

Module updates

 • Enable more frequent updates of detection signatures – فعال کردن این گرینه این امکان را به آنتی ویروس می دهد که امضاهای تشخیص را در فاصله ای کوتاه تری به روز کند.

نکته: غیر فعال کردن Enable more frequent updates of detection signatures احتمال دارد بر میزان تشخیص آنتی ویروس اثر منفی بگذارد.

Program component update

 • Application update – در صورت نیاز به نصب مجدد اعلان تأیید نمایش داده می شود.
تنظیمات آپدیت در منوی پروفایل آپدیت نود 32

شکل 2-2

تنظیمات پراکسی Connection options در بروز رسانی نود 32

با استفاده از Connection options شما میتوانید تنظیمات پروکسی آنتی ویروس نود 32 را تغییر دهید، توجه داشته باشید تغییرات بی جهت در این قیمت می تواند مانع از بروزرسانی آنتی ویروس ESET شود.

در مقابل Proxy mode سه گزینه برای انتخاب دارید.

 • Do not use proxy server
 • Connection through a proxy server
 • Use global proxy server settings

Do not use proxy server – با انتخاب Do not use proxy server آنتی ویروس از هیچ پروکسی برای بروزرسانی ها استفاده نمی کند.

Use global proxy server settings – اگر Use global proxy server settings را انتخاب کنید تنظیمات پیکربندی که در Tools > Proxy server مشخص شده است اعمال می شود.

Connection through a proxy server – در این حالت تنظیماتی که اینجا اعمال می کنید در نظر کرفته می شود و تنظیمات اعمال شده در Tools > Proxy server نادیده گرفته خواهد شد.

در صورتی که Connection through a proxy server را انتخاب کردید به چند نکته مهم توجه کنید:

1- دستگاه شما از طریق Proxy به اینترنت متصل می شود پس دقت کنید که از پراکسی صحیح استفاده می کنید چون در غیر این صورت به سرور های بروزرسانی ESET متصل نمی شوید.

2- با وارد کردن پراکسی آنتی ویروس برای بروز رسانی به پروکسی جهانی متصل نمی شود و به Proxy وارد شده متصل می شود.

تنظیمات پراکسی در نود 32

شکل 3-2

Warning-Error

اگر فروشنده از شما خواست Proxy را در نود 32 تغییر دهید!

توجه داشته باشید تغییر پراکسی در نود 32 می تواند مانع از اتصال آنتی ویروس نود 32 به سرورهای اصلی ESET شود، پس اگر فروشنده ای از شما بخواهد برای استفاده از لایسنس نود 32 تنظیمات Proxy را در آنتی ویروس ESET تغییر دهید به این دلیل است که لایسنس به هیچ عنوان اورجینال نمی باشد و در صورتی که تنظیمات پروکسی را تغییر دهید آپدیت ها را از ESET دریافت نمی کنید.

Note

نکته

در صورتی از Username و Password استفاده کنید که پروکسی شما به Username و Password نیاز داشته باشد چون وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور اشتباه مانع از اتصال شما به پراکسی می شود.

برای مشاهده تمام آموزش های مربوط به محصولات ESET به صفحه آموزش نود 32 بروید، همچنین اگر آموزش خاصی مد نظرتان هست که در سایت پیدا نکرده اید در قسمت نظرات اعلام کنید تا هر چه سریع تر آموزش آن در سایت قرار داده شود.

خیلی خوشحال میشویم اگر نظر، ابهام و یا سوالی درباره این مطلب آموزشی دارید آنرا در بخش نظرات مطرح نمایید. نظرات ارزشمند شما موجب خواهد شد کیفیت و ارزش این مطلب بالاتر رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *