بررسی و مقایسه آپدیت های ESET

بررسی و مقایسه آپدیت های ESET

این که چه آنتی ویروسی را نصب کرده اید مهم است، اما از آن مهمتر این است که آیا آنتی ویروسی که دارید آپدیت هست یا خیر!؟ آیا اورجینال هست یا خیر!؟ در این مطلب نمیخواهیم به مقایسه آنتی ویروس ها بپردازیم. اگر میخواهید نتیجه مقایسه آپدیت در نسخه های مختلف آنتی ویروس های ESET را ببینید با ما همراه باشد.

آپدیت ورژن آنتی ویروس

این نوع آپدیت که معمولا در بازه های زمانی طولانی ظاهر میشود باعث تغییر ورژن آنتی ویروس می شود و بعد از آپدیت تغییراتی در آنتی ویروس اعمال می شود، به عنوان مثال ماژول Gamer Mode با آپدیت نسخه Internet Security 9 به ورژن 10 اضافه شد یا ماژول Password Manager به نسخه Smart Security Premium اضافه شد. توجه داشته باشید این نوع آپدیت تاثیری در قدرت شناسایی ویروس نخواهد داشت، با بالاتر رفتن ورژن آنتی ویروس یا ظاهر آنتی ویروس را تغییر میدهد یا اینکه امکانات اضافی همچون مثال های بالا به نرم افزار اضافه خواهد کرد.

nod32-9-to-13

نمایش آپدیت ورژن نرم افزار nod32 ورژن 9

آپدیت دیتابیس آنتی ویروس

مهم ترین نکته این مطلب اینجاست. تمام امنیت سیستم شما با آپدیت دیتابیس آنتی ویروستان تأمین می شود.

مثال:

فرض کنید دو سیستم دارید که روی اولی آنتی ویروس نود 32 ورژن 7 نصب است که تاریخ آپدیت دیتابیس آن کاملا به روز است و همچنین اینترنت سکیوریتی 13 را بر روی سیستم دومی دارید اما تاریخ دیتابیس مربوط به 1 ماه پیش است.

سؤال:

به نظر شما کدام یک از سیستم های بالا امنیت بیشتری دارند؟
بدون شک پاسخ صحیح سیستمی است که دیتا بیس آنتی ویروس آن آپدیت است (نود 32 ورژن 7 با دیتابیس آپدیت)

چرا؟

شاید بگوئید نرم افزار نود 32 ورژن 7 مربوط به چند سال قبل است چرا باید امنیت بیشتری داشته باشد؟ حتما دقت کنید چیزی که امنیت آنتی ویروس را تضمین میکند ورژن نیست بلکه آپدیت های دیتابیس آن می باشد.

آپدیت های مشترک محصولات ESET

تمام آنتی ویروس های ESET دیتابیس مشترکی برای آپدیت دارند، تفاوتی نمیکند شما از چه نسخه ای و کدام ورژن از محصولات ESET استفاده میکنید، چیزی که حائز اهمیت است تاریخ و شماره آپدیت های روزانه می باشد که باعث می شود آنتی ویروس شما ویروس ها، باج افزارها و … جدید را بشناسد و تشخیص بدهد.

شرکت ESET وب سایتی را راه اندازی کرده است که در آن لیست آپدیت های منتشر شده برای محصولات خود را به نمایش میگذارد. نکته قابل توجه این است این آپدیت ها برای تمام نسخه های ESET یکسان هستند، تفاونی نمیکند چه نسخه و چه ورژنی از محصولات ESET یر روی سیستمتان نصب است. (NOD32, Internet Security, Smart Security, Endpoin Security, Endpoint Antivirus)

مقایسه

ما چند نسخه مختلف آنتی ویروس های ESET را مقایسه کردیم که میتوانید نتایج را در عکسهای زیر مشاهده نمائید.

نسخه ESET NOD32 ورژن 13

nod32-9-20868

نسخه ESET NOD32 ورژن 9

endpoint5-20868

نسخه ESET Endpoint Security ورژن 5

eis13-20868

نسخه ESET Internet Security ورژن 13

همانطور که در عکس ها مشاهده میکنید شماره آپدیت (Update Number) تمام نسخه ها یکسان هستند و به شرطی که نسخه ای که روی سیستمان نصب است اورجینال باشد تمام آپدیت های  ESET  را دریافت میکند و همچنین ورژن آنتی ویروس شما تأثیری در امنیت آنتی ویروس ندارد و چیزی که حائز اهمیت است آپدیت دیتابیس آنتی ویروس شماست.

خیلی خوشحال میشویم اگر نظر، ابهام و یا سوالی درباره این مطلب آموزشی دارید آنرا در بخش نظرات مطرح نمایید. نظرات ارزشمند شما موجب خواهد شد کیفیت و ارزش این مطلب بالاتر رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *