سؤالات متداول نمایندگان

1آیا امکان تغییر ضرایب وجود دارد؟
در حال حاضر این امکان مقدور نمی باشد و ضرایب به صورت ثابت می باشد جهت تغییر در میزان تعرفه ارسال کاربران باید تعرفه پایه آنها را تغییر دهید.
2شرایط اعطای نمایندگی توسط نماینده مشابه چیست؟
موارد بصورت زیر :
در صورت حقوقی بودن ، مدارک مربوطه را در قسمت ارسال مدارک بارگذاری شود.
مجوز کسب و کار در قسمت ارسال مدارک بارگذاری گردد.
در صورت حقیقی بودن سفته به مبلغ 10.000.000 تومان به همراه گواهی امضا( پس از دریافت اصل مدارک دسترسی ایجاد می گردد)
3یکی از نمایندگان شما می باشم. چطور می توانم سامانه را بر روی دامنه اختصاصی خودم داشته باشم ، و برای خود لوگوی اختصاصی و متن کپی رایت و... تعیین کنم ؟
نمایندگان می توانند با Domain اختصاصی(www.YourSite.com) یا Subdomain از سامانه استفاده کنند . در صورتی که تمایل به سمت دامنه داشته باشید جهت فعال سازی آن باید DNS های دامنه خود را بر روی DNS های شرکت (Ns1.Payamak-Panel.com و Ns2.Payamak-Panel.com) تنظیم نمایید و در صورتی هم که تمایل به ثبت زیر دامنه داشته باشید باید آن را روی آی پی سرور (87.107.121.51) شرکت تنظیم نمایید تا کاربران شما از دامین اختصاصی شما وارد سامانه شوند ، دقت نمایید برای زیر دامنه نباید روی آی پی Redirect شود بلکه باید در بخش DNS Server یک A Record اضافه گردد .
نمایندگان محترم به صورت کلی نیازی به تهیه میزبانی وب ( Web Hosting ) نداشته و از طریق بخش لوگو ها می توانند اطلاعات کلی سامانه و تعرفه های خود را در صفحه لاگین قرار دهند ، چنانچه نماینده بخواهد در یک وب سایت جداگانه صفحه لاگین خود را قرار دهند نیاز به میزبانی مجزا خواهد داشت .
نمایندگان می توانند لوگوی اختصاصی و اطلاعات کامل خود(اعم ازمتن کپی رایت، اطلاعات درباره ما ، تماس با ما و تعرفه ها و...) را در نرم افزار ثبت، و ویرایش نمایند تا کاربران اطلاعات نماینده را در هنگام ورود به سامانه ملاحظه نمایند.
4شماره کارت و شماره حسابم را در بخش مدیریت حساب ها وارد کردم ولی پرداخت الکترونیک انجام نمی گیرد ، لطفا توضیح دهد .
برای فعال سازی پرداخت الکترونیک باید با بانک مورد نظر تماس گرفته و درخواست فعالسازی درگاه پرداخت الکترونیک بدهید .
برای مشاهده بانک های قابل اتصال به سامانه می توایند به بخش حسابها در پنل مدیریتی خود مراجعه نمایید.
در هنگام عقد قرارداد و دریافت درگاه باید آی پی بانکی مارا به بانک اعلام بفرمایید.
(87.107.121.50) ، همچنین در صورتی که با بانک پارسیان قرارداد بسته اید باید به ایشان بفرمایید تا درگاه را روی شاپرک تنظیم نمایند.
5برای دریافت درگاه اینترنتی از بانک ، نیاز دارم بدانم زبان برنامه نویسی سامانه چیست؟
زبان برنامه نویسی سامانه سی شارپ (c#) و تحت پلت فرم ASP.NET 4می باشد.
6در زمینه رمز یا شماره مشتری که در قسمت معرفی شماره حساب عنوان می شود توضیحی دهید آیا رمز حساب خودمان است ؟
خیر این رمز کارت یا حساب شما نیست بلکه هنگامی که با یکی از بانک ها قرار داد می بندید و پرداخت الکترونیک میگیرد ممکن است رمز به شما بدهند که در راهنمای پنل نمایندگی برای هر بانک به صورت مجزا توضیحات داده شده است .
7با سلام کاربرد گزینه "شاخه ها" در پنل مدیریتی چیست؟
کاربران شما علاوه بر اینکه میتوانند از بانک شماره های موجود در قسمت ارسال محله ای استفاده کنند می‌توانند از شماره هایی که شما در بخش شاخه ها قرار می‌دهید نیز استفاده نمایند ، کافیست شاخه های مورد نظرتان را ایجاد کرده و در هر بخش شماره های مورد نظر خود را قرار دهید ، شاخه ها و شمارها در بخش ارسال محله ای کاربرانتان نمایش داده می شود دقت بفرمایید که شاخه هایی که اضافه می کنید در پنل خودتان در بخش ارسال منطقه ای نمایش داده نمی شود .
8از قسمت شاخه ها تعدادی شماره اضافه کرده ام اما در قسمت ارسال منطقه ای قابل رویت نیست لطفآ راهنمایی کنید
این شماره ها برای کاربران شما نمایش داده خواهد شد نه کاربری خود شما، همچنین مطمئن شوید در بخش ویرایش کاربر تیک "دسترسی به شاخه های ایجاد شده توسط نماینده" علامتدار شده باشد.
9براساس متن تعرفه ها و راهنمای سیستم، من به کاربران گفته ام که اگر سرویس نامحدود من را خریداری کنند می توانند خود کاربر تعریف کنند و نیز مدیریت بسته ها با خودشان است. آیا این مورد درست است؟
در مورد سامانه ، یک نماینده می تواند کاربر تعریف نماید ، کاربر نماینده بخشی به نام کارمندان (زیر کاربران) دارد که در این بخش قادر است کاربر تعریف کرده و سطوح دسترسی و شماره به کارمند تخصیص دهید ، البته باید دقت نمایید که تعرفه کارمند و مادر یکی است ؛ یعنی اگر شما پیامک را به کاربرتان 100 ریال می فروشید کارمند هم با همین تعرفه می تواند ارسال نمایید .
چنانچه پنل شما نمایندگی باشد و تمایل به ارائه پنل نمایندگی داشته باشید در این حالت این مورد امکان پذیر می باشد. جهت دریافت مجوز ارائه نمایندگی از طریق تیکت درخواست خود را مطرح نمایید .
10چنانچه یکی از بسته ها یا تعرفه ها را حذف کنم؛کاربران آن بسته چه می شوند؟
در صورتی که یک بسته یا تعرفه داشته باشید که به یک یا چند کاربر تخصیص داده شده باشد امکان حدف آن وجود ندارد در صورت نیاز به تغییر ، آن را ویرایش نمایید .
11چطور میتوانم برای یکی از کاربرانم یک پیام خاص در صفحه ایشان قرار دهم ؟
لطفا به بخش کاربران مراجعه کرده سپس کاربر مورد نظر را از طریق جستجو پیدا کنید، سپس روی آیکون پیام ها (آیکون آبی رنگ) در جلوی کاربر کلیک نمایید سپس پیام خود را به قرار دهید.لازم بذکر است امکان قرار دادن پیغام در بخش های مختلف(بالای صفحه اصلی، پایین صفحه اصلی، تمامی صفحات،  پاپ آپ و ....) برای شما فراهم گردیده است.
12یک شماره اختصاصی سفارش داده ام و هزینه آن را پرداخت کرده ام ،اما هنوز در بخش شماره ها اضافه نشده است ، لطفا پیگیری نمایید.
اگر به توضیحات بخش سفارش شماره دقت کرده باشید توضیح داده شده که پس از پرداخت شماره حداقل 24 تا 48 ساعت زمان نیاز است تا شماره فعال شود ، بنابراین لطفا صبر نمایید. در صورتی که شماره اختصاصی را در روز پنجشنبه سفارش دهید ،این زمان افزایش خواهد یافت و به روز شنبه عصر یا یکشنبه موکول می گردد.
13آیا کاربران من هم می توانند کاربر ایجاد و برای ایشان بسته و تعرفه تعریف نمایند ؟
کاربران شما می توانند زیرکاربر داشته باشند ، شماره اختصاصی به ایشان بدهند و دسترسی زیرکاربران را تنظیم کنند ولی نمی توانند بسته و تعرفه داشته باشند ، کاربران شما پنل نمایندگی ندارند که بتوانند درگاه اختصاصی داشته باشند یا کاربرانشان را مانیتور نمایند.
برای این منظور شما باید درخواست بدهید تا امکان ارائه نمایندگی توسط شما فعال شود ، با فعال شدن این بخش شما به نماینده ارشد تبدیل شده و می توانند دقیقا نمایندگی مشابه خود ایجاد نمایید ، نماینده شما تمامی امکانات شما را خواهد داشت ( ازجمله ایجاد بسته ، تعرفه ، مانیتورینگ ، قیمت گذاری خطوط و...)
14درهنگام ایجاد کاربر با پیام "کاربران شما به حداکثر خود رسیده " مواجه می شوم در صورتی که 10 کاربر بیشتر ایجاد نکرده ام لطفا بررسی نمایید.
دقت بفرمایید که اگر کل کاربران شما 99999 است بدین معنی است که شما به صورت بالقوه این تعداد کاربر می توانید ایجاد نمایید،چنانچه یک کاربر ایجاد نمایید که توانایی ایجاد 99999 کاربر یا زیرکاربر را داشته باشد کلیه کاربران شما پر شده و سیستم اجازه ایجاد کاربر جدید را نخواهد داد.
بنابراین در ارائه تعداد زیرکاربر منطقی عمل کرده و اعداد منطقی لحاظ نمایید، به عنوان مثال 9999 برای یک کاربر عادی اصلا منطقی نمی باشد.
15بنده قصد ایجاد چند بسته متفاوت را دارم ، لطفا راهنمایی بفرمایید به چه صورت دسترسی ها را تنظیم کنم ؟
برای شروع کار شما می توانید بر اساس بسته های آرانکو این کار را انجام دهید، بهتر است برای سهولت کار با کلیک کردن بر روی دکمه همه، هم دسترسی و هم مشاهده را برای کلیه بخش ها علامتدار کنید سپس بخش هایی که مورد نظر شماست غیر علامتدار کرده تا کاربر دسترسی نداشته باشد.
این کار کمی زمانبر است ولی یکبار برای همیشه انجام خواهد شد.
16بنده بسته یکی از کاربران را به بسته بالاتر ارتقا دادم ولی متاسفانه دسترسی های کاربر هنوز به شکل قبل است لطفا توضیح دهید.
هنگامی که یک کاربر را ویرایش کرده و بسته وی را تغییر می دهید برای اعمال دسترسی ها باید تیک "دسترسی های پیشفرض بسته به صورت خودکار مجددا تنظیم شود" که در پایین بخش ویرایش قرار دارد را حتما علامتدار نمایید.
همچنین دقت کنید که با تغییر یک بسته تعرفه کاربر به صورت خودکار تغییر نمی کند و شما برای تغییر تعرفه کاربر می بایست کاربر را 1 پیامک با تعرفه جدید شارژ نمایید.
17چطور میتوانم دسترسی بخش ارسال مدارک و شکایات را غیر فعال کنم و بخش آزمایشگاه را برای کاربران و نمایندگانم فعال کنم؟
بخش هایی مانند ارسال مدارک ، شکایات قابل حذف یا عدم دسترسی نیستند ، بخش آزمایشگاه ، سوالات متداول نیز فقط برای کاربران مستقیم ما نمایش داده می شود.
18نحوه ساخت پنل کاربر دمو به چه شکل است ؟
کاربر دمو یک کاربر عادی است که چند نکته باید در آن رعایت شود :
دسترسی شارژ حساب اکیدا باید غیر فعال شود ، چرا که اگر یک نفر وارد سیستم شده و حساب را شارژ کند می تواند پیامک با متون مختلف را ارسال کند که این امر می تواند برای شما مشکل ساز شود.
شارژ حساب کاربر دمو همیشه باید" 0" باشد.
دسترسی تغییر رمز برای این کاربر باید غیر فعال باشد.
کاربر دمو نیازی به ارسال مدارک ندارد.
برای کاربر دمو خط اختصاصی خریداری نفرمایید
19شرایط فعال شدن دسترسی ارائه نماینده مشابه و ارتقا به نمایندگی ارشد چیست ؟ آیا اینکار هزینه دارد ؟
برای ارائه نماینده مشابه نماینده باید تعهدات زیر را بپذیر : هزینه هر نماینده مشابه 260 هزار تومان است و در هنگام ایجاد نماینده باید پرداخت شده و سپس دامنه اعلام گردد. نماینده موظف است تمامی کاربران نماینده خود را احراز هویت نماید. مسئولیت کاربران زیرنماینده هم با خود نماینده اصلی می باشد. نماینده موظف است کلیه کاربران زیر نماینده را نیز مانیتور و کنترل نماید. ارسال مدارک کاربران از جمله کپی کارت ملی و کپی قبض یاسند موبایل از نماینده و کاربران نماینده از طریق بخش ارسال مدارک الزامی است. نماینده تعهد می نماید سالیانه 60% مبلغ 260 هزار تومان را بابت تمدید پنل پرداخت نماید. نمایندگان مشابه لوگو و دامنه اختصاصی داشته و بابت درج لوگو برای ایشان هزینه جداگانه دریافت نمی گردد.
20در صورتی که DNS های اعلام شده توسط شما را برای دامین های خود ثبت کنید آیا این امکان وجود دارد تا کاربران ما متوجه این امر شوند که ما نماینده آرانکو می باشیم؟
در DNS های اعلام شده اسمی از شرکت ما برده نشده است و شما با آرامش خاطر می توانید آنها را برای دامنه های خود ثبت نمایید.
NS1.payamak-panel.com
NS2.payamak-panel.com
21آیا سرویس ها و بخش های جدیدی که به سامانه اضافه می شود رایگان است ؟
تمامی به روز رسانی هایی که در سامانه صورت می گیرد رایگان فعال می شود.
22بنده یک نماینده مشابه ایجاد کرده و شماره های عمومی را نیز به این نماینده ارائه کردم ولی متاسفانه ایشان قادر نیستند شماره های عمومی را به کاربرانشان تخصیص دهند، لطفا راهنمایی بفرمایید .
دقت بفرمایید بخش شماره های پنل نمایندگی با کاربری کمی متفاوت است ، لطفا به بخش کاربران مراجعه کرده و نماینده خود را جستجو کنید، سپس روی آیکون شماره ها ( آیکون گوشی موبایل ) کلیک کرده تا این بخش باز شود، اگر دقت بفرمایید بر خلاف پنل های کاربری  این بخش برای نماینده دارای 2 بخش می باشد، بخش بالایی(تخصیص شماره) به خود نماینده تعلق دارد و هر شماره ای تخصیص داده شود برای استفاده خود نماینده است، بخش پایینی (درج شماره جدید ) به کاربران نماینده تعلق دارد یعنی شما هر شماره ای در این بخش درج کنید نماینده می تواند به کاربرانش تخصیص دهد، بنابراین لازم است خطوط عمومی را در این بخش به نماینده خود تخصیص دهید.
23در صورتی که یکی از کاربرانم پیامک غیر اخلاقی ، نا متعارف یا سرکاری ارسال کرد چه کاری باید انجام دهم ؟
پیشگیری همیشه بهتر از درمان است ، اگر اطلاع رسانی درست باشد به ندرت این اتفاق رخ خواهد داد، بنابراین سعی کنید با اطلاع رسانی درست از این گونه ارسال ها جلوگیری نمایید .
در صورت ارسال چنین پیامکی پنل کاربر مسدود می شود، بنا بر صلاحدید اپراتور و شرکت پنل فعال و یا غیر فعال می گردد. کاربر نیز موظف می باشد تعهدنامه ای با متن : (اینجانب تعهد می دهم که دیگر پیامک غیر اخلاقی ، توهین ، شوخی ، جوک ، اعلام برنده شدن یا ارائه جایزه ، سرکار گذاشتن از طریق پیامک حتی به دوستان و آشنایان، اخاذی ، ارسال پیامک از طرف بانک یا اپراتور ها و ارسال هرگونه پیامک که به نحوی فرستنده در آن مشخص نباشد را ارسال ننمایم و در صورت ارسال ،پنل کلا مسدود و مدارک اینجانب به مراجع قانونی ارائه گردد) تنظیم نماید ، سپس نماینده از بخش مدارک کاربران آن را آپلود نماید و پس از طی شدن 1 هفته ، پی گیری های لازمه برای فعال شدن کاربر خود را انجام دهد. در صورت تکرار مجدد پنل نمایندگی به حالت تعلیق در می آید . بنابراین در مانیتورینگ پیامک ها دقت لازم را به عمل آورید.
لازم به ذکر می باشد که هیچ هزینه ای بابت پنل های مسدودی عودت داده نمی شود.
24آیا امکان ثبت نام آنلاین برای کاربرانم وجود دارد ؟
بله شما می توانید از طریق پنل نمایندگی بخش کاربران، این بخش را به صورت رایگان فعال نمایید .
پس از فعالسازی ، ثبت نام آنلاین به دو روش امکان پذیر خواهد بود :
آیکون ثبت نام آنلاین در صفحه ورودی که پس از فعالسازی این بخش نمایان خواهد شد.
استفاده از صفحه www.YourDomain.com/UserRegister.aspx به صورت IFRAME یا به صورت AJAX در وب سایت خودتان
25در بخش لوگو ها یک لوگو برای صفحات داخلی انتخاب کردم ولی نمایش داده نمی شود ، لطفا راهنمای کنید .
به دلیل محدودیت فضا در این طرح گرافیکی قابلیت نمایش لوگو در صفحات داخلی غیر فعال می باشد.
26ثبت نام آنلاین را فعال کردم. سیستم پیغامی داد مبنی بر اینکه فعال شده و برای مشاهده به صفحه ورود یا آدرس ذکر شده مراجعه کنم ، ولی چیزی نمی بینم بایستی برای ادامه چه کنم؟
پس از اینکه ثبت نام آنلاین را فعال کردید ، مخاطبین شما در هنگام مشاهده صفحه ورود یک دکمه جدید با نام " ثبت نام " مشاهده می کنند که از این طریق می توانند ثبت نام انجام دهند.
همچنین اگر وب سایت جداگانه دارید می توانید آدرس www.YourSite.com/UserRegister.aspx را به صورت IFRAME یا AJAX در وب سایت خود قرار دهید تا کاربران به سادگی ثبت نام انجام دهند.
27ثبت نام آنلاین را فعال کردم ولی یکی از مخاطبین هنگام ثبت نام خطای نام کاربری تکراری است را دریافت می کند ، لطفا توضیح دهید
همانطور که میدانید در ثبت نام آنلاین نام کاربری شماره موبایل شخص خواهد بود ، اگر این کاربر قبلا در سیستم شما با این شماره موبایل ثبت نام کرده باشد ، یا حتی از شخص دیگری نمایندگی گرفته باشد با این شماره موبایل نمیتواند ثبت نام انجام دهد 
28آیا من میتوانم گزارش تحویل (Delivery) را برای کاربرانم فعال و غیر فعال کنم ؟
بله در هنگام ویرایش کاربر گزینه "نمایش گزارش تحویل" را علامتدار نمایید.
29بنده می خواهم برای یک کاربر تعیین کنم که هر چقدر شارژ کند برای او هر پیامک 130 حساب شود و این تعرفه تغییر نکند و برای دیگری 110 حساب شود ولی نمی توانم این کار را بکنم لطفا راهنمایی کنید.
شما بازه ها را درست و بر اساس پلکانی تعریف کنید (طبق راهنمای پنل نمایندگی) ، سپس در هنگام ایجاد بسته یا تعریف کاربر تیک تعرفه ثابت را بزنید تا تعرفه دلخواه برای کاربر ثابت شود.
30شرایط ارائه نمایندگی به این صورت که زیر مجموعه نمایندگی خودمان قرار گیرد به چه صورت می باشد ؟
ارائه نمایندگی مشابه ، بدان معنا که یک نماینده  با کلیه  امکانات شما به صورت زیر مجموعه شما قرار گیرد  با پرداخت آبونمانی به مقدار 260 هزار تومان مقدور می باشد. لازم بذکر است جهت تمدید سالانه ایشان نیز باید 60 درصد مبلغ 260 هزار تومان را پرداخت نمایید.
31کاربران من مدارک خود را ارسال نموده اند، چگونه می توانم مدارک کاربران را تایید نمایم ؟
در پنل مدیریت گزینه ای به نام "مدارک کاربران" وجود دارد که می توانید از آن بخش مدارک را با دقت بررسی نموده و پس از مطابقت با مشخصات کاربر تایید نمایید، و در صورتیکه مدارک کاربر با مشخصات پنل وی مطابقت نداشت ، دلیل عدم تایید را در بخش توضیحات درج نمایید.
32من چند شماره اختصاصی برای خودم تهیه کردم ، در هنگام ایجاد کاربر می خواهم پیامک ارسالی از یکی از آنها ارسال شود ، آیا امکان چنین چیزی وجود دارد ؟
بله کافیست وارد بخش تنظیمات و سپس تنظیمات پیشفرض شده و شماره پیشفرض را تنظیم فرمایید.
33شارژ آنلاین نمایندگی خود را فعال کرده ام ، مشتریان من گزینه شارژ حساب را که می زنند با خطای “در حال حاضر امکان پرداخت آنلاین فراهم نمی باشد” روبرو می شوند لطفا دلیل این امر را بفرمایید.
مبلغی که کاربر می خواهد شارژ کند باید در حساب پنل  شما موجود باشد ، برفرض اگر کاربر شما می خواهد مبلغ 1000 ریال شارژ کند شما باید حداقل 1000 ریال در حساب پنلتان داشته باشید
34بنده قصد دارم یکی از کاربرانم را حذف نمایم ولی سامانه اجازه حذف کاربر را نمی دهد لطفا راهنمایی بفرمایید
در صورتی که کاربر شما تراکنش مالی ( هرگونه شارژ ) یا ارسال و دریافت پیامک داشته باشد امکان حذف آن به دلیل مسائل امنیتی وجود ندارد.
شما می توایند در خواست حذف کاربر خود را از طریق تیکت به واحد پشتیبانی ارسال نمایید.
35 در صورتی که کاربر شما تراکنش مالی ( هرگونه شارژ ) یا ارسال و دریافت پیامک داشته باشد امکان حذف آن به دلیل مسائل امنیتی وجود ندارد. شما می توایند در خواست حذف کاربر خود را از طریق تیکت به واحد پشتیبانی ارسال نمایید. نماد اعتماد الکترونیک دریافت نموده ام، چگونه باید داخل سایت قرار دهم ؟
نمایندگان پس از تهیه E-Namad که همان نماد اعتماد الکترونیک است ، می بایست یک وب سایت طراحی نمایند و نماد را در آن قرار دهند،  امکان قرار دادن E-Namad  در صفحه لاگین مقدور نمی باشد.
36نحوه واریز سود خطوط خریداری شده توسط کاربران در نمایندگی عددی چگونه می باشد؟
احتراما در لحظه شارژ حساب توسط کاربر شما، با توجه به مابه التفاوت تعرفه شما و تعرفه کاربرتان، سودی به حساب بانکی شما واریز شده است که در لحظه خرید خط، این سود از سود تعیین شده شما در بخش تعرفه شماره ها، کسر می گردد.
به عنوان مثال اگر تعرفه ارسال کاربر شما 10 تومان باشد با فرض اینکه تعرفه شما 9 تومان باشد، این کاربر با پرداخت 400 هزار تومان 40 هزار پیامک از شما خرید داشته است. در صورتیکه 40 هزار پیامک با تعرفه شما، 360 هزار تومان می باشد. یعنی شما با پرداخت 360 هزار تومان، 400 هزار تومان در لحظه شارژ این کاربر دریافت کرده اید. که این سود40 هزار تومانی از سودی که مربوط به فروش خط تعیین کرده اید، کسر می گردد. چرا که این سود در حساب بانکی شما موجود است و الباقی سود به صورت شارژ به پنل شما اضافه می شود تا در مجموع به اندازه مبلغی که دربخش تعرفه شماره ها به عنوان سود برای خود درنظر گرفته اید، برای شما لحاظ شود.
37نحوه محاسبه سود پنل تلفن گویا و ارسال فکس چگونه است؟
برای استفاده از این امکانات کاربر می بایست یک خط مجازی خریداری نماید. قیمت این خطوط ثابت است. لذا 10% از قیمت خط خریداری شده توسط کاربر به تراکنش نماینده واریز می گردد. در صورتی که کاربر نماینده مشابه این خط را خریداری کند 5% از این مبلغ به تراکنش نماینده مشابه و 5% به تراکنش نماینده اصلی واریز می شود. تعرفه ارسال ها ثابت می باشد و سود آن زمانی می باشد که کاربر پنل خود را شارژ می نماید.
38محدودیت ارسال فکس چگونه می باشد و اصلا چرا همچین محدودیتی برای این کار قرار داده شده است؟
این سامانه یک سامانه ارسال فکس انبوه نیست. همانطور که یک سیستم حرفه ای مانند Gmail به شما اجازه ارسال انبوه ایمیل نمی دهد.
سیستم ما یک دفتر کار مجازی می باشد که به شما اجازه ارسال فکس در حد معمول را ارائه می دهد. ارسال فکس بیش از اندازه باعث مشغول شدن خطوط مجازی و عدم ارائه سرویس مناسب به کلیه کاربران خواهد شد.
39بنده نماینده شما هستم ، بسته یکی از کاربران را تغییر دادم ولی تعرفه ایشان تغییری نکرد ، تغییر تعرفه در بخش ویرایش کاربر هم غیر فعال است. لطفا بنده راهنمایی نمایید.
برای تغییر تعرفه کاربر در پنل مدیریت  به بخش کاربران مراجعه نمایید و کاربر مورد نظر را پیدا کرده و روی آیکون تراکنش های مالی ( شارژ کاربر ) کلیک نمایید و کاربر را 0 یا 1 ریال با تعرفه جدید(در بخش مربوط به تعرفه می توانید تعرفه جدید را انتخاب نمایید) شارژ نمایید.
40بنده یک کاربر جدید ایجاد کرد ولی این کاربر در هنگام ورود به پنل خطا دریافت می کند لطفا جهت رفع این مشکل بنده را راهنمایی بفرمایید.
دلیل اصلی این اتفاق عدم ارائه دسترسی های مورد نیاز به کاربر می باشد ، مثلا دسترسی صفحه نخست به کاربر داده نشده است ، همچنین عدم ارائه خط عمومی یا اختصاصی به کاربر هم می توانید نتیجه مشابه داشته باشد.
41بخش همکاران چیست و چه کاربردی دارد ؟
ممکن است شرکتی که شما در آن خدمات پیامک ارائه می کنید چندین کارمند داشته باشد که هر یک وظیفه ای را برعهده داشته باشد ، مثلا واحد مالی ، واحد فنی ، واحد فروش و...
شما می توانید برای هر یک از این بخش ها یک همکار ایجاد کرده و دسترسی بخشی از سامانه را به این همکار بدهید.
دقت بفرمایید هر کاری که همکاران شما در سامانه انجام میدهند از نظر ما توسط شما انجام شده است بنابراین در ایجاد همکار و سطوح دسترسی ایشان دقت لازم را بفرمایید.
42در بخش تیکت ها یک گزینه به نام برچسب وجود دارد، این بخش چه کاربردی دارد ؟
فرض کنید شما چند همکار ایجاد کرده اید و هریک وظیفه ای را برعهده دارند ، توسط برچسب ها شما می توانید تیکت هارا تفکیک نمایید ، مثلا تیکت های قرمز را بخش فنی پاسخ دهند ،تیکت های سبز را واحد فروش و...
43یک کاربر در نمایندگی بنده ثبت نام آنلاین نموده و هم اکنون شارژ ایشان منفی است ، اگر من خودم به صورت دستی به ایشان شارژ اضافه کنم آیا از اعتبار بنده کسر می شود ؟
خیر تا زمان "0" شدن اعتبار کاربر از شما هیچ شارژی کسر نمیشود ، ولی از زمان" 0" شدن پنل کاربر هر میزان شارژی که اضافه کنید از میزان شارژ شما کسر خواهد شد.(در نظر داشته باشید که نماینده نمی تواند کاربر را منفی نماید)
44آیا کاربران نماینده هم می توانند سوالات متداول را مشاهده نمایند ؟
خیر به علت وجود نام آرانکو در سوالات متداول، این مورد را تنها کاربران مستقیم آرانکو می توانند مشاهده کنند. شما می توانید سوالات متداول را ویرایش و در لوگو های خود قرار دهید.
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آرانکو می باشد، و در صورت کپی برداری از لوگو، اطلاعات سایت ، بنرها و ... با متخلفین برخورد خواهد شد.
45شرایط استفاده از خط مجازی به چه صورت می باشد ؟
در یک روز تنها تعداد 30 فکس می توانید ارسال نمائید .
حداکثر تماس وروردی در روز 30 عدد می باشد در صورتی افزایش این تعداد هزینه آن کسر می شود.
تبلیغات در ماهواره اکیدا ممنوع می باشد
هرگونه تبلیغات از این خط در رسانه های کشور نیاز به مجوز و دریافت تائیدیه از آرانکو دارد.
مدت زمان دایورت 5 دقیقه می باشد و پس از 5 دقیقه مکالمه به صورت خودکار قطع می گردد.
46در صورت اینکه پیامک بیشتر از 2 بخش باشد وضعیت ارسال در اپراتورها به چه صورتی می شود؟
هرچه تعداد بخش های یک پیامک بیشتر شود در کلیه اپراتورها  احتمال رسیدن آن به گوشی کم خواهد شد و ممکن است دلیوری "رسیده به گوشی" را نیز دریافت نمایید ولی به گوشی مخاطبین نرسد، بدیهی است با این شرایط مسئولیت ارسال بر عهده ارسال کننده خواهد بود ، در نظر داشته باشید پیامک های 1 بخشی و 2 بخشی بیشترین آمار گزارش تحویل را دارند.
47دلیل اینکه خط خود را در لیست سیاه مخابرات قرار دادم ولی باز هم پیامک از اپراتورهای مختلف دریافت می کنم چیست ؟
پیامک های دریافتی از خطوط خدماتی ارسال می شود. خطوط خدماتی قابلیت گذشتن از بلک لیست مخابرات را دارند و می توانند با پیش شماره 1000 یا 3000 یا 2000باشند
48آیا راهی برای تغییر نام شرکت در هنگام ارسال پیامک ، پس از درج تماس مخاطبین وجود دارد ؟
بله - می توانید از قسمت ویرایش لوگو نام مورد نظر را درج نمائید تا در هنگام ارسال پیامک برای تماس گیرندگان نام شرکت ارسال شود.
49 من پیامک ارسال کرده ام و وضعیت تحویل رسیده به گوشی اعلام شده است ولی هیچ مخاطبی دریافت نکرده است در صورت امکان دلیل این امر را اعلام بفرمایید ؟
ممکن است بخشی از متن پیامک در فیلتر مخابرات باشد و به همین دلیل پیامک به مخاطبین نمی رسد ولی هزینه کسر می گردد و وضعیت تحویل رسیده به گوشی اعلام می شود . به همین دلیل قبل از ارسال انبوه حتما یک پیامک تست به شماره ایرانسل و همراه اول ارسال بفرمائید  و پس از دریافت پیامک اقدام به ارسال نمائید در غیر اینصورت مسئولیت نرسیدن پیامک به عهده ارسال کننده می باشد.
50وب سرور یکی از کاربران ما فعال شده است اما از طریق نرم افزار پیامک ارسال نمی شود و فقط از طریق سامانه این امکان وجود دارد. لطفا راهنمایی بفرمایید؟
شما دسترسی وب سرویس را به این کاربر ارائه نکرده اید. کافیست کاربر را ویرایش کرده سپس گزینه وب سرویس و URL را علامتدار کنید.
51برای تنظیم درگاه بانک چه اطلاعاتی را باید به بانک اعلام کنم ؟
باید تمامی اطلاعات خود از قبیل نام و نام خانوادگی، نام شرکت، دامنه ... را اعلام بفرمائید و در صورت نیاز به اعلام زبان برنامه نویسی سی شارپ ASP.NET (C#) را اعلام بفرمائید.
52آیا کاربرانی که پنل نارنجی یا ویژه و یا سبز دارند می توانند از ماژول های آزمایشگاه استفاده نمایند ؟
ماژول های آزمایشگاه مانند WHMCS از پنل ویژه به بعد در اختیار کاربران قرار می گیرد .
چنانچه کاربران به این برنامه ها به صورت جداگانه دسترسی دارند با توجه به اینکه دسترسی به وب سرویس را دارند می توانند این برنامه ها را نصب نمایند و در غیر این صورت باید از پنل ویژه به بعد را خریداری نمایند.